uroda

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, któremu podlega każdy człowiek na ziemi – bez wyjątku. Jest ono spowodowane zmniejszeniem aktywności komórek wraz z wiekiem oraz ich zdolności regeneracyjnych i adaptacyjnych. U każdego proces ten przebiega inaczej, jedni starzeją się szybciej inni wolniej. Sam proces również wygląda różnie u każdego człowieka. Jest to uwarunkowane genetyką, ale również naszym stylem życia, dietą oraz warunkami w jakich żyjemy.

 

Styl życia i dietę możemy zmienić już dziś, ale co z warunkami, w których żyjemy ? Niestety obecna atmosfera nie daje organizmowi możliwości do produkcji komórek macierzystych, dzięki którym produkowane są fibroblasty, które zaś odpowiedzialne są za produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Jak wiemy, związki te są kluczowe w zachowaniu młodej, zdrowej skóry, a ich niedobór przyspiesza tylko proces starzenia się.

 

Więc jak terapia w komorze normobarycznej wpływa na naszą skórę ? Otóż samo wspomaganie się suplementami diety oraz kosmetykami może nie wystarczyć gdyż wówczas działamy na skórę od zewnątrz. Cały problem jednak tkwi na samym początku procesów budowy nowych komórek kiedy tlen jest kluczowym czynnikiem produkcji. W warunkach panujących w komorze ( czyli wyższe ciśnienie – 1500hPa, wyższa zawartość tlenu – ok.38%, oraz więcej wodoru) maksymalizujemy proces produkcji komórek macierzystych co w końcowej fazie wpływa na wygląd i kondycję naszej skóry.

ciśnienie_powietrza_Normobarica.pl.png
Skład_Powietrza_normobarica.pl.png

Warto też wspomnieć o lepszym wchłanianiu tlenu przez komórki dzięki jego większej zawartości oraz rozpuszczalności w osoczu krwi. Zgodnie z prawem Henry’ego - „objętość gazu, który rozpuszcza się w cieczy jest proporcjonalna do ciśnienia parcjalnego tego gazu”. Zwiększone ciśnienie pozwala na efektywniejsze dotlenienie oraz przenikanie cząsteczek tlenu do niedotlenionych oraz uszkodzonych tkanek.

 

Podsumowując, przebywanie w komorze Normobarycznej spowalnia procesy starzenia się poprzez maksymalizację absorpcji tlenu przez komórki oraz jego znakomitą rozpuszczalność w osoczu. Co za tym idzie, wydajniejsza produkcja komórek macierzystych przez szpik (nawet 8-krotnie), efektywna regeneracja komórek organizmu oraz silniejsze dotlenienie organizmu oraz skóry. Regularne korzystanie z Normobarii pozwala na zachowanie pięknej skóry, o czym dobrze wiedzą Gwiazdy takie jak: Madonna, Naomi Cambell, Kate Perry, które z tlenoterapii korzystają.

 

Oczywiście nadal medycyna estetyczna ma wpływ na zdrowie naszej skóry, jednak to co medycyna estetyczna czyni z naszej urody na zewnątrz, normobaria wspomaga ją od wewnątrz.  Można wybrać jedną z opcji ale wyobraźmy sobie co by było gdyby połączyć regularne zabiegi w komorze normobarycznej z zabiegami medycyny estetycznej !

 

Warto również wspomnieć o korzyściach, które niesie za sobą lepszy metabolizm dzięki terapii. Szybsza przemiana materii, przy odpowiedniej diecie, może przyspieszyć proces chudnięcia.